ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2095392
*
nr 209 5392
Spegel
blyglas/smide
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 00:03:04
1
100 kr
25/1 18:01:39
2
150 kr
26/1 14:05:26
3
200 kr
26/1 18:23:25
1
250 kr
27/1 07:18:26
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas smide spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 209 5392
Spegel
blyglas/smide
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 00:03:04 | 1 | 100 kr |
25/1 18:01:39 | 2 | 150 kr |
26/1 14:05:26 | 3 | 200 kr |
26/1 18:23:25 | 1 | 250 kr |
27/1 07:18:26 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas smide spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02